7 Şubat 2014 Cuma

Gerilim romanları & Erol Çelik ve yeni kitabı Ağlatan


Gerilim kitaplarıyla aranız nasıldır? Erol Çelik’ten dördüncü kitabı “Ağlatan”ın çıktığını haber veren bir mail alana kadar gerilim romanları hakkında ne kadar da az şey bildiğimi fark etmemiştim. Evet, hafızamı biraz zorlarsam dünyaca ünlü birkaç yazar ve kitap ismi söyleyebilirim ama ne yazık ki hepsi bu. Hele ki bu türde eser veren Türk yazarlarını hiç tanımıyormuşum meğer. Erol Çelik onlardan biri. Daha önce üç öykü kitabı yayımlanmış: Heyula, Satranç ve Şövalye, 19 Numaralı Koltuk. Son kitabı Ağlatan ise artık raflarda. 1973 doğumlu yazar özel bir televizyon kanalında çalışmakta. Yayımlanmış kitapları dışında, kendisinin yazıp yönettiği filmleri de var. Gerilim türünün meraklılarına duyurulur. Aşağıdaki kısa alıntı kitapla ilgili tanıtım yazılarından. Oldukça ilgi uyandırıcı görünüyor. Merak ettim kitabı. Sanırım okuma listelerimde farklı türlere de yer verme zamanım geliyor J
 
“Çorak toprakların ortasında yemyeşil bir köy. Etrafında hiç deniz bulunmayan ama deniz feneri bulunan bir köy. Ağlayarak tedavi olan köylüler. Deniz fenerine mahkum yaşlı bir kadın. Karakterleri birbirlerinden çok farklı bir sürü ayyaş. Topal bir hancı. Asla sönmemesi gereken ışık. Ruhları kararmış adamlar. Yolu yanlışlıkla bu köye düşen bir gazeteci. Gerçekleri öğrenmek isterken, gerçek olmasını istediği olaylara sürüklenen bir gazeteci. Genç bir kızın kaderinde yaşamak isteyen ama gerçeği kaybeden bir gazeteci.”
 

4 yorum:

 1. Her şey gerçek olmasını istediğin şeyle ilgilidir.
  Teşekkür ederim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim... Tekrardan hayırlı olsun.

   Sil
 2. Sayın yazarın yoruma gelmesi çok ilginç. Tanıttığım bir başka yazarda bana yorum yazmıştı. İnternet dünyasında böyle güzel şeyler oluyor. Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten öyle Mehmet Bey. Umarım Erol Bey'in romanı da okuyucusuyla buluşur.

   Sil